Як народжується наше вино

На початку 90-х років молода сім'я Валерія та Світлани Петрових, яка тільки-но сформувалась, шукала шляхи до додаткового заробітку, оскільки зростаючі діти, а з ними і потреби, вимагали додаткових витрат.


Були випробувані практично всі можливі варіанти, доступні в сільській місцевості, у тваринництві та рослинництві.


Все це, в кінцевому підсумку, окрім як 25-годинної зайнятості на добу, не дало особливих результатів.


Проаналізувавши діяльність наших предків у Басарабії,  з'ясували - найбільш дохідним заняттям у тваринництві було вівчарство, а в рослинництві - виноградарство.


Заклавши в 1984 році перший 0,4 га винограду, ми (і наші сусіди, і доброзичливці), почали підраховувати доходи, які будуть через 4 роки.


А наступного року, як грім з ясного неба, - горбачовський указ про боротьбу з пияцтвом. Щоб не знищувати виноград і свою працю, було прийнято рішення - спробувати перепривити саджанці на корені столовими сортами. Спробували невелику частину - не виходило. Хвиля пройшла і через три роки наші очікування виправдалися з лишком. Організувавши полив, почали отримувати вже по 5 - 7 тонн винограду. Обрізку робили самі, у нас і у підростаючих дітей  - Вадима і Діани,  з'явився стимул (матеріальний) до догляду за виноградником. На прибирання та виготовлення вина збиралася вся місцева, а також дальня рідня. Прибравши виноград і передавивши його на вино, знищувалися всі запаси торішнього вина. Це було справжнє "родине" свято і душі і тіла, про яке часто згадували до наступного врожаю.


Вже спробувавши самостійно хазяйнувати, в 1993 році організували фермерське господарство,  заклавши 40га промислових виноградників. Урожай реалізовували винзаводам і готувалися до самостійності. Спочатку Світлана, а потім і син Вадим, закінчили Одеську харчову академію і стали технологами. Потім і дочка Діана - Київську аграрну академію за фахом "Агроном багаторічник".


Всі члени сім'ї, маючи вищу освіту, неодноразово підвищували свою кваліфікацію, вивчаючи досвід в розвинених виноробних країнах світу: Франції, Італії, Іспанії, Німеччини, Угорщини, Румунії, Молдови, Грузії, Канади, США, Чилі, ПАР, Ізраїль, Нова Зеландії.

 

 

Сертифікати по стаживанні
 

 

 

Сертифікати органічного виноробства
 

  

 

Органічне виноробство

 

 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

запам'ятати мене
Відновлення пароля:
Інструкція по відновленню пароля
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: